روشهای حذف دائم موهای زائد با استفاده از لیزر و الکترولیز:

استفاده از لیزر و الکترولیز یکی از روش های حذف دائم موهای زائد است اما نمی توان از آن برای همه افراد استفاده کرد. لیزر به یک پالس قوی از نور اطلاق می شود که می تواند خطر سوختگی را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین این کار باید زیر نظر افراد متخصص انجام شود. الکترولیز شامل قرار دادن سوزن نازکی در محل رویش مو بوده و سلول های تولید کننده مو را تخریب می کند.

مزایای روش لیزر و الکترولیز:

این روش ها معمولا به صورت دائم هستند و برخی از افراد می توانند برای همیشه از شر موهای اضافی خلاص شوند.

معایب روش لیزر و الکترولیز :

الکترولیز و لیزر می تواند دردناک باشد اگرچه این موضوع کاملا شخصی است. هزینه انجام این کار بسیار بالاست و این روش برای تمامی پوست ها مناسب نیست. اگر شما پوست تیره تری دارید استفاده از این روش به شما توصیه نمی شود. لیزر معمولا پالس قوی از نور تولید می کند که در نهایت به فولیکول مو آسیب می رساند. این کار می تواند رشد مو را کمتر کرده و یا کلا متوقف کند. اما این روش برای افرادی که تفاوت زیادی بین رنگ مو و رنگ پوست دارند بسیار موثر خواهد بود.

نکته:

قبل از هر کاری ابتدا در مورد مناسب بودن این روش برای خود مطمئن شوید. باید صبور باشید هر درمانی ممکن است زمانبر باشد. بنابراین باید جلسه های متعددی را برای این کار اختصاص دهید.با پیشرفت تکنولوژی به این معنی نیست که روش های مدرن بهتر از روش های سنتی است .

به نظر من، روش واحدی برای حذف این موها وجود ندارد اما می توان از طریق آزمون وخطا بهترین روش و مناسب ترین روش برای هر فرد را پیدا کرد.

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد :

۱ – لیزر یک فرایند ۶-۳ جلسه‌ای است.

۲ – حتما موقع لیزر از عینک مخصوص لیزر استفاده کنید.

۳ – شش هفته قبل از انجام لیزر و در طول جلسات فقط از تیغ برای اصلاح استفاده کنید.

۴ – بعد از لیزر از مرطوب کننده یا کمپرس سرد استفاده کنید.

آیا اصلاح موها قبل از لیزر ضروری است؟

حتما یک روز قبل از نوبت لیزر، موها را با تیغ اصلاح کنید. به هیچ وجه از یک ماه قبل، از مومک یا اپی‌لیدی استفاده نکنید. یادتان باشد که لیزر قرار است ریشه موهایتان را بسوزاند. با وکس کردن، ریشه‌ای برای سوزاندن وجود نخواهد داشت! پس قبل از لیزر و در طول جلسات درمانیتان با لیزر، فقط از تیغ برای اصلاح استفاده کنید.

 مزایای لیزر درمانی در مقایسه با سایر روش‌های حذف موهای زائد چیست؟

برخلاف اصلاح کردن، موم انداختن، استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن، رفع موهای زائد با لیزر می‌تواند تأخیر بلند مدت در رشد موهای زائد و کاهش آن‌ها برای بیمار به همراه داشته باشد. در حقیقت لیزر موهای زائد سریع و موثر است. درحالی‌که استفاده از روش‌هایی مثل الکترولیز می‌تواند در هر بار یک موی خاص را درمان کند، امکان استفاده از لیزر برای پوشش سریع نواحی بزرگ بدن وجود دارد .

✍زهره طالب زاده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *