چطور بند انداختن باعث از بین رفتن موهای زائد می شود ؟

بند انداختن :

اپیلاسیون به وسیله نخ که آن را اصطلاحاً بند انداختن می گویند، یکی از روش های سنتی و بومی ایران برای حذف موهای زائد است .که از آسیای شرقی و آسیای جنوبی نشات گرفته است.

بند انداختن روشی است که در آن از نخ پنبه ای برای برداشت موها استفاده می شود. این روش برای نواحی کوچک مانند صورت و بالای ابروها گزینه ی بسیار خوبی است.

 در این تکنیک، رشد موها کند تر از تیغ صورت می گیرد. نخ اصلاح را باید به مدت ۲۰ دقیقه در محلول رقیق شده دتول قرار داد تا ضدعفونی شود. بند انداختن غیر بهداشتی پوست را تحریک می کند و اغلب باعث ایجاد جوش و التهابات پوستی می شود.

برای جلوگیری از التهابات پوستی قبل از اپیلاسیون با نخ، دست ها را با آب و صابون بشویید، صورت را به وسیله تونیک تمیز کنید و بعد از خاتمه کار، از کرم ضد حساسیت استفاده کنید.

موهای ابرو و موهای زبر و کوتاه را می توان به وسیله موچین اپیلاسیون کرد. رشد موها بعد از انجام اپیلاسیون نرمال خواهد بود.

مزایای بند انداختن:

بند انداختن خیلی سریع تر از سایر روشهاست. در عرض چند دقیقه پوست شما از وجود موهای زائد عاری می شود. این روش ارزان بوده و درد کمتری دارد.

معایب بند انداختن:

این روش تنها برای نواحی کوچک پیشنهاد می شود و نمی توان از آن برای حذف موهای کل بدن استفاده کرد. بند انداختن برای مردها دردناک خواهد بود چون موهای ضخیم تری دارند. اخیرا نگرانی هایی در مورد سلامت و بهداشت این کار ایجاد شده است.

نکته:

بند انداختن بهترین روش برای حذف موهای ابرو و سایر نواحی صورت است. مطمئن شوید که از افراد متخصص برای این کار بهره می برید.

صورتمان را بند بیندازیم یا ژیلت بزنیم❓

تفاوتی بین نحوه ی رشد مجدد موهای زائد صورت از طریق بند و یا تیغ وجود ندارد. در هر دو موها با یک ضخامت و به یک اندازه دوباره رشد خواهند کرد.

 تنها تفاوت در زمان رویش مو است که بوسیله ی بند این زمان می تواند کمی طولانی تر شود.

✍زهره طالب زاده