چطور از کرم های موبر برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید

وقتی از کرم های موبر برای اپیلاسیون استفاده می کنید، رشد موها به نسبت استفاده از موم، سریع تر ولی به نسبت تیغ، کندتر می شود. PH قلیایی کرم های موبر به کراتین مو صدمه می زند و آن را متلاشی می کند، اما به ریشه صدمه نمی رساند. تقریباً هر هفته باید از کرم های موبر استفاده کنید تا از شر موهای زائد در امان باشید. پیش از آنکه به حمام بروید، مقداری از این کرم ها را روی سطحی از بدن که خشک و تمیز است بمالید و بر اساس دستورالعمل کارخانه سازنده کرم چند دقیقه صبر کنید. سپس کرم را بشویید، خشک کنید و مقداری آبلیمو روی پوست بمالید. آبلیمو جلوی التهاب و قرمز شدن پوست را می گیرد. در عین حال می توانید از محلول شیر و آب یا روغن های تغذیه کننده پوست استفاده کنید. به هیچ عنوان از مایعات الکلی مانند دئودورانت ها، بعد و قبل از اپیلاسیون استفاده نکنید. حتماً پیش از استفاده از کرم های موبر آن را روی قسمتی از دست خود امتحان کنید تا مطمئن شوید نسبت به آن آلرژی ندارید.

عملکرد کرم های موبر:

این کرم ها موادی شیمیایی هستند که می توانند موها  را با شکستن ساختار آنها از بین ببرند. این کرم ها بر روی قسمتی از پوست که موی اضافی دارد قرار می گیرد و بعد از 10 الی 15 دقیقه معمولا با یک حوله ی مرطوب شسته می شود.

مزایای کرم های موبر:

استفاده از این کرم ها نسبت به سایر روش ها درد ندارد. فرآیندی سریع بوده و می توان آن را در منزل نیز انجام داد.بیشتر این کرم ها ارزان قیمت هستند.

معایب کرم های موبر:

این کرم ها کمتر از موم و شکر از رشد موها جلوگیری می کند و رشد موها در آن سریع تر است. بعد از چند روز می توانید رشد موها را ببینید. یکی از شکایت هایی که در مورد این کرم ها وجود دارد بوی بد آنهاست. البته از بوی بد آنها کاسته شده. از قرار دادن طولانی مدت این کرمها بر روی پوست خودداری کنید زیرا ممکن است موجب آسیب به پوست شود. از دستورالعمل های موجود بر روی بسته پیروی کرده و قبل از مصرف حتما بر روی پوست خود آزمایش کنید تا از بروز حساسیت جلوگیری شود.

نکته:

اگر می خواهید موهای بدن خود را سریع تر و با درد کمتری از بین ببرید می توانید از این کرم ها استفاده کنید.

اسپری های موبر:

اسپری های موبر هم شرایطی مانند کرم های موبر دارند. با این تفاوت که اسپری های قوی موبر ممکن است باعث سوختگی و لک بدن شوند.

✍زهره طالب زاده