پیشگیری از ایجاد موهای زیر پوستی

 قبل از تیغ زدن یا اپیلاسیون، ناحیه‌ی مورد نظر را با آب گرم و یک پاک کننده‌ی ملایم بشویید.

شما می‌توانید با استفاده از لیف کشیدن از رشد موهای زیرپوستی جلوگیری کنید.

 در کنار آن استفاده از جوش‌شیرین نیز در رفع موهای زیرپوستی کمک می‌کند. یک قاشق چای‌خوری پودر جوش‌شیرین را با یک قاشق غذاخوری صابون مایع مخلوط کنید. این مخلوط را روی سطح پوست‌تان بمالید و سپس لیف بکشید. این کار باعث بیرون آمدن موهای زیرپوستی‌تان می‌شود.

 شاید باور کردنی نباشد اما استفاده از انواع مواد ضدعفونی‌کننده نیز در جلوگیری از رشد موهای زیرپوستی موثر است.

 اگر دو عدد آسپرین را در آب حل کنید و بعد از اصلاح روی سطح پوست‌تان بمالید در رفع موهای زیرپوستی موثر است .

 برای رفع خارش ناشی از رشد موهای زیرپوستی،آن‌ را با راه‌ حل ساده‌ای برطرف کنید. آب یک عدد خیار را با یک‌سوم فنجان شیر مخلوط کرده سپس آن را در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود. بعد از اینکه مخلوط خنک شد، دستمال تمیزی را آغشته به مخلوط کنید و روی نواحی موردنظر بگذارید تا خارش  برطرف شود. این‌کار باعث رفع موهای زیرپوستی نمی‌شود اما خارش ناشی از آن را برطرف می‌کند.

با مراجعه به پزشک و مصرف داروهای لایه بردار زیر نظر پزشک هم میتوانید از شر موهای زیرپوستی رها شوید .

لیزر مو هم تاثیر گذار است .

درمان موهای زیر پوستی با روشهای طبیعی :

موهای رشد نکرده که معمولا با نام موهای زیر پوستی شناخته می شوند، موهایی هستند که پیچ خورده و به داخل پوست رفته اند و به جای اینکه به سمت بالا رشد کنند و از پوست بیرون بیایند،  در داخل پوست رشد کرده اند.موهای زیر پوستی می تواند یک برآمدگی برجسته قرمز رنگ شبیه یک جوش کوچک را در روی پوست ایجاد کند. در برخی موارد ممکن است مقداری چرک نیز درون این برجستگی جوش مانند وجود داشته باشد. این موهای زیر پوستی همچنین ممکن است باعث قرمزی، التهاب، ورم، درد و زخم در این ناحیه گردند.

  2 قاشق غذاخوری ماست، ۲ قاشق غذاخوری آرد و نصف یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با هم ترکیب نمایید. خمیری که از این مواد به دست می آید را روی موهای زائد پوست صورت خود بگذارید. اجازه دهید آن خمیر روی پوستتان خشک شود. سپس به آرامی پوست خود را بمالید تا آن مواد از پوستتان جدا بشوند. استفاده مکرر از این خمیر به مدت چند ماه می تواند برای همیشه موهای زائد صورت شما را از بین ببرد.

درمان موهای زیر پوستی بعد از اصلاح :

✍جهت درمان موهای زیر پوستی بعد از اصلاح یا اپیلاسیون میتوانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

 شیر را گرم کنید خیلی داغ نکنید و یا نجوشانید و یک تکه نان بیات را داخل آن فرو کنید تا نرم شود بعد نان را روی آن قسمت از پوست که موهای زیر پوستی دارد بگذارید بماند تا نان کاملا خنک شود. این کار را تا ۱۵ دقیقه چند بار انجام دهید. چک کنید اگر منفذهای زیرپوستی باز شده بودند با موچین موها را خارج کنید.

دو عدد قرص آسپرین را در کمی آب گرم نه داغ بگذارید تا له شوند بعد با کمی عسل مخلوط کنید و خمیری را که به دست می‌آید روی موی زیر پوستی بگذارید آسپرین کمک می‌کند موها زودتر خارج شوند .

✍زهره طالب زاده