موثرترین راه های ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات در دوران کرونا چگونه است ؟

در هیچ سایت یا مقاله ای در مورد ضدعفونی میوه وسبزیجات برای جلوگیری از کرونا مطلبی ذکر نشده است .

نگران انتقال ویروس از طریق مواد غذایی نباشید .

اگر میوه وسبزیجات را شستشو دهید .از بار ویروسی ومیکروبی ان کم می شود .

انتقال  اصلی کرونا از طریق عطسه ،سرفه ودستهای الوده است .که قبلا در مورد جلوگیری از انتقال ویروس از طریق دست گفتیم ، شستن دستها مهم ترین روش جلوگیری از انتقال ویروس است . برای ضدعفونی میوه وسبزیجات در هیچ مقاله ای چیزی ذکر نشده است .سعی کنید میوه جات وسبزیجات که خرید می کنید حتما از نوع پوست دار باشد .مانند پرتقال ،سیب ،خیار ،…

از خرید میوه ای مانند توت فرنگی خودداری کنید .واگر خرید کردید خوب ضدعفونی وشستشو دهید .یا مربا تهیه کنید .

میوه ها را با مایع صابون شستشو دهید وسپس پنج دقیقه در محلول اب شش لیتر ویک قاشق مایع صابون غوطه ور کنید .سپس با اب ساده اب کشی کنید .به این وسیله جرم ها وتخم انگل حذف می شود .وبدین وسیله بار میکروبی وویروسی از بین می رود .وسپس روی پارچه ضخیم قرار دهید تا خشک شود .

دومین روش از محلولهای حاوی کلر استفاده نمایید ساده ترین ان وایتکس است با اب سرد محلول را درست کنید با غلظت یک درصد استفاده کنید .پنج دقیقه میوه را در این محلول قرار دهید سپس ابکشی نمایید . “

برای خرید گوشت ،مرغ ،ماهی مثل قبل خرید کنید فریز کنید وهنگام استفاده از ان با حرارت بالا بپزید حرارت بالا باعث ازبین رفتن ویروس می شود البته اگر الوده شده باشد ‌.

اگر کباب درست می کنید مرغ ،ماهی وگوشت  را به قطعات کوچک برش دهید .

خرید نان : سعی کنید از نانهای سبوس دار وبسته بندی استفاده کنید وارد منزل شدید بسته ان را باز ودور بیندازید وسپس داخل سفره یا جا نونی قرار دهید .

هنگام خرید نان با یک کیسه نایلونی یا سفره پارچه بروید ونان که از تنور در امد را داخل ان بیندازید وسپس در منزل وارد شدید نانها را درون نایلون یا سفره قرار دهید سعی کنید کسی این کار را انجام دهد وشما دستهایتان را بشویید ‌‌وبسته بندی کنید وهر بار خواستید میل کنید ان را گرم کنید .

زهره طالب زاده