مدیریت استرس در دنیای امروز با بازی های دیجیتال

در طی شبانه روز، محل کار، محل زندگی یا هر موقعیتی استرس هایی به افراد جامعه وارد می شود. یکی از این قرص های کاهش استرس بازی های دیجیتالی می باشد. شاید بتوان گفت بازی های دیجیتالی این استرس را کاهش میدهند و فرد را به آرامش و تمرکز وادارد. 

بازی های دیجیتالی نیاز به تمرکز زیادی دارند و بازی های مبتنی بر استراتژی  کاربران را برای برنده شدن بسوی راه حل های مختلفی برای حل ماموریت و دستیابی به اهداف مختلف ودر آخر برنده شدن سوق می دهد.در این مقاله مزایای بازی های دیجیتالی را در دکترچطور با هم میخوانیم. 

Digital Gaming and Stress-Management in Today's World

نویسنده :امین روزانی کارآفرین هندی و بنیانگزار شرکت اسپارتان پوکر 

بازی های دیجیتال به عنوان یکی از جذاب ترین شکل های سرگرمی برای همه نسل ها ظاهر شده است. افراد در گروههای سنی مختلف بر اساس علایق خود به اشکال مختلف یکی از بازی های آنلاین را انتخاب می کنند. 

   با گذشت سالها ، بازی های دیجیتال با توجه به ماهیت اعتیاد آور خود ، به شمشیری دو لبه تبدیل شده اند. با این حال و اشکالات آن ، ثابت شده است که در جنبه های مختلف زندگی ما سودمند است. با انتخاب بازی مناسب ، می توان با تقویت توانمندیهای تفکر خود و تقویت تفکر جانبی و تحلیلی ، قدرت ذهنی خود را به چالش كشید و تیزبینی كرد. بازی هایی مانند آزمونها ، پازل ها ، بازی های کارت مانند Poker ، بازی های جنگی و غیره با تشویق تفکر تاکتیکی افراد را به استراتژی ، تحلیل و یافتن راه حل تشویق می کنند.

در این مقاله به بررسی مزایای مختلف بازی های دیجیتالی برای افراد می پردازیم.

1- حفظ  و حافظه بلند مدت 

بسیاری از بازی های دیجیتال نیاز به توانایی حفظ قوی دارند. بینایی و شنوایی این بازی ها ثابت شده است که در زندگی واقعی مفید هستند، زیرا می توان از این مهارت های پیشرفته در فعالیت های روزمره خود استفاده کرد. بازی های آنلاین به تقویت حافظه بلند مدت و کوتاه مدت ما نیز کمک میکند. .وقتی مغز خود را به چالش می کشیم ، کارآمدتر عمل می کند و یک روش سریع تفکر را در حل مشکلات روزانه تطبیق می دهد.

2-توجه و تمرکز را افزایش می دهد

بازی های دیجیتال به تمرکز زیادی احتیاج دارند. بازی های مبتنی بر استراتژی ، کاربران را قادر می سازند گزاره های مختلفی را برای حل ماموریت های مختلف ، انجام وظایف کامل ، مهارت در دستیابی به پیروزی ، دستیابی به اهداف و غیره تنظیم کنند. این امر به منظور دستیابی به یک رویکرد استراتژیک نیاز به سطوح بالاتر تمرکز و توجه بیشتر به جزئیات دارد. از این رو ، وقتی فرد در چنین بازی هایی سرگرم می شود ، هوشیاری آنها را تقویت می کند و فضای ذهنی مثبتی ایجاد می کند. این بازی ها با درگیر شدن مغز ، استرس روحی و اضطراب را تا حدی کاهش می دهند.

3-تقویت یادگیری

تعداد زیادی بازی بر اساس دانش و حقایق عمومی وجود دارد. اجرای منظم این بازی ها به دانش در زمینه های مختلف زندگی ما کمک می کند. بازیهایی که دارای ماژولهای یادگیری داخلی مانند آزمونها و پوکر هستند ، در ارائه دانش به شیوه ای سرگرم کننده و جذاب کارایی بیشتری دارند. گسترش روش شما و روش یادگیری شما در یادگیری حقایق جالب درباره جهان کمک خواهد کرد.

4-صلاحیت و هماهنگی را ایجاد می کند

بازی های دیجیتال تک نفره یا چند نفره نیاز به هماهنگی قوی بین تفکر و عمل دارند. بسیاری از این بازی ها با سرعت انجام می شوند و بازی و موفقیت آنها نیازمند این است که فرد در استفاده از دستگاه های خود مهارت داشته باشد. این نوع هماهنگی به مغز ما کمک می کند تا توانایی های خود را به بهترین وجه ممکن هدایت کنیم. همچنین به تمرکز و کار همزمان بر روی کارها و فعالیتهای مختلف بطور روزانه کمک می کند.

همچنین کمک می کند تا در شرایط اضطراب ناگهانی ، آرام باشید و در فشار زیادی  که برای پیدا کردن یک مسیر خروج تلاش می کنید تا موفق شوید . 

بازی های دیجیتالی دارای مزایای مختلفی است که بزرگترین آنها خروجی برای رهایی از استرس و اضطراب در انتظار است. نه تنها می تواند به پیشرفت مهارت بلکه در بهتر بودن ذهن  نیز کمک کند.

منبع: entrepreneur.com