چطور باروش ساده پنیر خانگی درست کنیم؟

لذت مصرف پنیر خانگی برای وعده صبحانه یا به عنوان میان وعده علاوه بر ایجاد حس سلامت در تغذیه می تواند راهی برای

صرفه جویی در هزینه ها باشد. معمولا اغلب کسانی که دچار پرفشاری خون یا نارسایی کلیوی هستند، نمی‌توانند از  فرآورده‌های لبنی پرنمک بخصوص پنیرهای شور استفاده کنند. گاهی بدن برخی از این افراد چنان به سدیم نمک حساسیت نشان می‌دهد که حتی مصرف پنیرهای کم نمک برایشان دردسرساز می‌شود. طرف دیگر چون در اغلب پنیرهای موجود در بازار از خامه و چربی‌های نباتی یا حیوانی استفاده می‌شود برخی افراد مبتلا به چربی خون بالا و تعدادی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که پنیر روزانه‌شان را به‌صورت خانگی و رژیمی تهیه کنند تا چربی دریافتی به حداقل برسد، اما مشکلی که بیشتر خانواده‌ها هنگام تهیه پنیر دارند این است که چرا پس از افزودن مایه، شیر لخته و تبدیل به پنیر نمی‌شود؟

طرز تهیه پنیر خانگی 

محصولات لبنی بسیار متنوع هستند و پنیر بعد از شیر در یخچال همه وجوددارد، پنیر ها انواع مختلفی دارد و کشورهای ایتالیا و فرانسه از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان این محصول لبنی هستند. پنیر حاوی مواد مغذی است موجود در شیر است و اکثریت مردم طعم ان را دوست دارند.

کافیست ابتدا مواد پایه آن را آماده کرده وبعد بنابرسلیقه خانواده به آن طعم دهنده ای که دوست دارید اضافه کنید.پنیر از دلمه شدن شیر که با اضافه کردن اسید هایی مثل آبلیمو وسرکه هستند درست می شود، 

مواد مورد نیاز برای تهیه پنیر خانگی

1-یک لیتر شیر

2-آبلیمو 100 میلی لیتر

3-ماست چاشنی

روش درست کردن پنیر خانگی

به خاطر داشته باشید شیر تازه باشد زیرا اگر شیر تازگی نداشته باشد دلمه نمیشود.

شیر را داخل ظرف استیل ریخته روی حرارت کم بگذارید وقتی شروع به جوشیدن کرد از روی حرارت بردارید و 20 دقیقه روی ظرف را بپوشانید. بعد آبلیمو و ماست رابه شیر اضافه کرده و به آرامی ترکیب کنید و دوباره روی حرارت بگذارید تا حدی که آب اضافه از آن خارج شود.

وقتی شیر به واسطه حرارت  از آب پنیرجدا شد حرارت را خاموش کرده و مواد را از صافی که ازجنس پارچه نخی است ت  می ریزید تا آب ان جدا شود وخمیریی به دست می اید.

در این مرحله می توانید پنیر را به هر شکلی که بخواهید درآورید. حتی می توانید چاشنی را روی میز کارپهن و پنیر را روی آن رول کنید و داخل ظرف پلاستیکی بریزیدو در یخچال نگه داری کنید. پنیر آماده است فقط اجازه دهید وروی پنیرتان  می تونید مفداری کم ازچاشنی هایی مثل پونه یا شوید یا رازیانه بپاشید که خیلی خوشمزه وخوش عطر میشه . 

امیدوارم با این روش ساده بتونید پنیر دلخواه خودرا که با دست خودتون درست کردید نهایت لذت راببرید.

گردآورنده : باقری